Episode Details
Back to Episodes
Francie hlásí první případ eboly, projevila se u lékaře po návratu z Konga
Published 2 days, 9 hours ago
Description
Článek ČTK. Prvním evropským pacientem s ebolou se stal lékař, který v Kongu pomáhal zvládat epidemii. Francouzské úřady u nakaženého lékaře hlásí stabilní stav a pro jeho případné kontakty zavádějí třítýdenní domácí izolaci.
Francie hlásí první případ člověka nakaženého ebolou, kterou testy potvrdily u lékaře, jenž se vrátil z humanitární mise v Kongu. Pacient je v izolaci a úřady se snaží vyhledat jeho kontakty, uvedlo podle agentury Reuters ministerstvo zdravotnictví. V Kongu na ebolu pět týdnů od vyhlášení epidemie zemřelo přes 270 lidí.
Celý článek čtěte zde.
- Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy.
- Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.
- Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram.
- Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.