Episode Details

Back to Episodes
Francie hlásí první případ eboly, projevila se u lékaře po návratu z Konga

Francie hlásí první případ eboly, projevila se u lékaře po návratu z Konga

Published 2 days, 9 hours ago
Description

Článek ČTK. Prvním evropským pacientem s ebolou se stal lékař, který v Kongu pomáhal zvládat epidemii. Francouzské úřady u nakaženého lékaře hlásí stabilní stav a pro jeho případné kontakty zavádějí třítýdenní domácí izolaci.

Francie hlásí první případ člověka nakaženého ebolou, kterou testy potvrdily u lékaře, jenž se vrátil z humanitární mise v Kongu. Pacient je v izolaci a úřady se snaží vyhledat jeho kontakty, uvedlo podle agentury Reuters ministerstvo zdravotnictví. V Kongu na ebolu pět týdnů od vyhlášení epidemie zemřelo přes 270 lidí.

Celý článek čtěte zde.

  • Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy.
  • Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram.
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.
Listen Now

Love PodBriefly?

If you like Podbriefly.com, please consider donating to support the ongoing development.

Support Us