Episode Details

Back to Episodes
Prezidenti USA a Íránu elektronicky podepsali memorandum. Otevře se Hormuz

Prezidenti USA a Íránu elektronicky podepsali memorandum. Otevře se Hormuz

Published 1 week, 1 day ago
Description

Článek redakce ČTK. Memorandum o porozumění mezi Spojenými státy a Íránem vstoupilo v platnost. Prezidenti obou zemí jej podepsali.

Memorandum o porozumění mezi Spojenými státy a Íránem, které otevírá cestu k mírové dohodě, elektronicky podepsali americký prezident Donald Trump a jeho íránský protějšek Masúd Pezeškján. Podle agentury Reuters to oznámil mluvčí íránského ministerstva zahraničí Esmaíl Baghaí. Následně to potvrdil i představitel Bílého domu. Memorandum o porozumění tak podpisem vstoupilo v platnost, napsal server Axios. Oficiální podpisová ceremonie ve Švýcarsku, která byla plánována na pátek, je nyní nejistá.

Celý článek čtěte zde.

  • Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy.
  • Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram.
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky
Listen Now

Love PodBriefly?

If you like Podbriefly.com, please consider donating to support the ongoing development.

Support Us