Episode Details

Back to Episodes
Německo vysílá do Rudého moře dvě své lodě

Německo vysílá do Rudého moře dvě své lodě

Published 1 week, 1 day ago
Description

Článek redakce ČTK. Po středečním podepsání memoranda mezi USA a Íránem vysílá Německo dvě odminovávací lodě do Rudého moře. Cílem je pomoci zorganizovat obnovení dopravy přes Hormuzský průliv po ukončení konfliktu.

Německo vysílá dvě lodě do Rudého moře v rámci přípravy možné vojenské mise v Hormuzském průlivu, řekl v sídle NATO německý ministr obrany Boris Pistorius. Právě Německo a Francie vedou iniciativu, jejímž cílem je zorganizovat obnovení dopravy přes Hormuzský průliv po ukončení války, kterou v únoru zahájily USA spolu s Izraelem svým útokem na Írán. Prezidenti Spojených států a Íránu ve středu elektronicky podepsali memorandum o porozumění otevírající cestu k mírové dohodě.

Celý článek čtěte zde.

  • Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy.
  • Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram.
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky
Listen Now

Love PodBriefly?

If you like Podbriefly.com, please consider donating to support the ongoing development.

Support Us